شبکه فیبرنوری پسیو EPON و GPON

شبکه فیبرنوری پسیو EPON و GPON

EPON و GPON نسخه های رایج شبکه های فیبر نوری پسیو (PON) هستند. این شبکه های کوتاه برد از کابل فیبر نوری برای دسترسی به اینترنت ، پروتکل صدا از طریق اینترنت (VoIP) و ارائه خدمات تلویزیون دیجیتال در مناطق شهری استفاده می شوند. شبکه های نوری پسیو PON یک شبکه فیبرنوری...
استریپر فیبر نوری برند جونارد مدل JIC-375

استریپر فیبر نوری برند جونارد مدل JIC-375

استریپر فیبر نوری سه سوراخه جونارد بسیار دقیق بوده در قالب سه قطر (٢٥٠ میکرون ، ٦٠٠ تا ٩٠٠ میکرون ، ١.٦ تا ٣ میلیمتر) و با جنس دسته : TPR (لاستیک حرارتی) با کاربری آسان جهت آماده سازی تار های فیبر نوری برای انجام فیوژن ارائه می شود. استریپر فیبرنوری جونارد در کنار...
پچ پنل فیبرنوری

پچ پنل فیبرنوری

کابل فیبر نوری به طور گسترده برای ایجاد ارتباط شبکه های پرسرعت استفاده می شود، در مراکز داده با توجه به حجم زیاد کابل فیبر نوری، باید بتوان نحوه کابل کشی را به خوبی مدیریت کرد. زیرا کابل کشی نامناسب باعث آسیب دیدگی فیبر نوری شده و عیب یابی را با مشکلات زیادی مواجه می...
دستگاه فیوژن فیبرنوری و نحوه کار با آن

دستگاه فیوژن فیبرنوری و نحوه کار با آن

دستگاه فیوژن فیبرنوری با ایجاد حرارت باعث گرم شدن یا همان ذوب شدن تارهای فیبر نوری در نقطه جوش می شود که باعث جوش دادن آن دو به یکدیگر می گردد، بدین ترتیب که سر دو فیبر به هم چسبیده و گرم می شوند تا با هم ذوب گردند.  عمل جوش معمولاً با دستگاه فیوژن انجام می شو ، که دو...
فیبرنوری سینگل مد در مقابل فیبرنوری مالتی مد

فیبرنوری سینگل مد در مقابل فیبرنوری مالتی مد

اگرچه انواع کابل فیبرنوری سینگل مد (SMF) و فیبر نوری مالتی مد (MMF) به طور گسترده در برنامه های مختلف استفاده می شود، اما هنوز ابهامات زیادی در مورد تفاوت های بین فیبر سینگل مد و فیبر مالتی مد  وجود دارد که باعث سردرگمی در انتخاب شبکه مناسب برای مدیران و کاربران می...
کانکتورهای فیبر نوری UPC, APC, PC

کانکتورهای فیبر نوری UPC, APC, PC

هنگام انتخاب پچ کورد های فیبر نوری یا کانکتورهای فیبر نوری ، ممکن است متوجه شوید که در توضیحات محصول کلمه “PC Polish” ، “UPC Polish” یا “APC Polish” ذکر شده است. معنی این لغات چیست؟ تفاوت این نوع کانکتورها چیست؟ این مقاله انواع این...