تضعیف کننده فیبرنوری ثابت

تضعیف کننده فیبرنوری ثابت

به عنوان یک مبتدی در شبکه فیبر نوری، قبلاً فکر می کردیم که قدرت نوری باید تا حد امکان قوی باشد. حتی گاهی اوقات از تقویت کننده های نوری برای بهبود سیگنال نوری استفاده می کنیم. بنابراین تضعیف کننده فیبر برای چه استفاده می شود؟ همانطور که می دانیم منبع فیبر سینگل مد لیزر...
ماژول SFP چیست؟

ماژول SFP چیست؟

ماژول SFP مخفف کلمه های Small Form-Factor Pluggable است. یکی از انواع ماژول‌ها است که برای تبدیل سیگنال دیجیتال به سیگنال نوری مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع ماژول می تواند مسیر انتقال اطلاعات را از طریق فیبر نوری ده ها کیلومتر افزایش دهد با این حال در...
اترنت چند گیگابیتی چیست؟

اترنت چند گیگابیتی چیست؟

بدیهی است که پهنای باند مورد نیاز هر دستگاه هر روز در حال افزایش است. داده های چند رسانه ای عامل تعیین کننده در این تقاضای روزافزون است. به عنوان مثال، تلویزیون های ٨K یا حتی ٤K می توانند به طور قابل توجهی سرعت داده بیشتری نسبت به تلویزیون های HD مدرن مصرف کنند....
چگونه یک مرکز داده بسازیم؟

چگونه یک مرکز داده بسازیم؟

از آنجایی که کسب و کارها و سازمان های بیشتری به اینترنت وابسته می شوند، نیاز فزاینده ای به مدیریت داده ها و اطلاعات به وجود میاید. مراکز داده امکانات فیزیکی هستند که سرورها و سایر سخت افزارهای محاسباتی مانند روترها، سوئیچ ها، کابل ها، فایروال ها و غیره را در خود جای...
راهنمای جامع کانکتورMTP

راهنمای جامع کانکتورMTP

کانکتور MTP نوعی کانکتور است که به طور گسترده در ساختار شبکه با ظرفیت بالا مانند مراکز داده و مراکز کنترل صنعتی استفاده می شود. این نوع کابل کشی از زمان تولید تاکنون، مورد استقبال تعداد زیادی از نصاب‌های شبکه برای سیستم‌های شبکه پرسرعت 40G/100G/400G قرار گرفت. کانکتور...
اسپلیتر فیبرنوری وانواع آن

اسپلیتر فیبرنوری وانواع آن

چند نوع اسپلیتر فیبرنوری وجود دارد؟ اسپلیتر فیبرنوری از مهمترین تجهیزات پسیو مورد استفاده در شبکه های فیبرنوری است که سیگنال فیبر نوری ارسالی را به ضرایبی از توان 2 (2، 4، 8، 16و …. ) تقسیم می کند. شما چند نوع اسپلیتر فیبرنوری را می شناسید؟ مزایای اسپلیترهای PLC...